Temiz bir ev, doğru sağlıklı bir ev midir? Sizin ve aileniz için daha tehlikeli bir ortam olabilir. Kir, toz, küf ve kirli yaşam alanından kurtulmak için çok çaba harcamak gerekebilir. Bu durumdan etkilenen sadece bizler değiliz. Tüm bu kir ve tozlar, evimizi temizlediğimizde kanalizasyona gider ve ekosisteme karışır.

Evlerimizde kullandığımız temizlik ürünlerinin bileşenlerinin birçoğu havayı ve kuyu kirletirken havanın ve suyun yanı sıra binlerce doğada bulunan organizmaların yok olmasına neden oluyor.

Bitkilerle paylaştığımız ortak DNA’lar olduğu gibi benzer mekanizmamız bulunuyor. Canlı ve doğal bitkisel bir molekülün cildimizin mekanizmasında önemi hatırı sayılır derecededir. Giysileriniz ve kullandığınız eşyalarınızda kullandığınız temizlik maddeleri dikkat edilmesi gereken önemli hususlardandır.
Bir süre öncesine kadar insanlar, toksik maddeler ve kimyasallar içeren ev temizlik ürünleri kullanıp kullanmayacağı konusunda yeterince düşünmüyorlardı. Dağ gibi biriken çamaşır, zorlu bulaşıklarla başetmek için organik içerikli temizleyiciler ile hem ailemizi hem de çevreyi koruyabiliriz.

Ekolojik nedenlerin yanında ekonomik nedenler de bitkisel içerikli temizlik ürünlerini kullanma sebepleri arasındadır. Çocuklara yeşil bir miras bırakabilmek amacıyla elektrik, su tasarrufu ve enerji verimliliğini arttıran önemler alınmaktadır.

Uzay Kimya olarak, bitkisel temizliği önemsiyoruz. Çünkü, doğa sevgimiz ve bitki dünyasına olan tutku ile doğal çevreye uyum içinde bir yaşam için doğadaki her ağacın, her bitkinin ve her meyvenin yaptığı gibi doğayla birlikte çalışmayı hedefliyoruz.

U Green Clean ürünleri ecogarantie sertifikali temizlik serisidir. Kimyasal hammaddeler içermez. Tamamen organik ve doğaldır. Mis kokusunu portakal çekirdeği ve lavantadan alır. Sıvı sabun, leke yağ çözücü, banyo, çamaşır deterjanı ve yumuşatıcısına u Green Clean ailesinde yer almaktadır. Zorlu lekeler için ise çok amaçlı temizleyici ekolojik formülü ve organik bileşenleri ile harikalar yaratır.

Ayrıca patates, şeker pancarı ve hindistan cevizi gibi ekolojik içeriği ile güvenle kullanabilirsiniz. Sağlıklı bir yaşam için u Green Clean serisinden vazgeçemeyeceksiniz.